Sadarbībā ar jauniešu iniciatīvu centru “Draugu centrs” projekta “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros 2016. gada 19. februārī Rēzeknes 2. bibliotēkā ikvienam interesentam bija iespēja piedalīties šaham veltītā pēcpusdienā un apgūt šaha spēles pamatus.

Kopīgi ar jauniešiem darbojās brīvprātīgā no Armēnijas Marina Minasjana (Marina Minasyan). Armēnijā nacionālā spēle gan ir nardi, tomēr arī šahs tur ir ārkārtīgi populārs. Armēnijā bērni šo spēli apgūst no sešu gadu vecuma kā atsevišķu mācību priekšmetu divas stundas nedēļā.

Šaha spēle attīsta domāšanu, atmiņu, taktisko un stratēģisko plānošanu (uzbrukuma un aizsardzības). Spēlēt šahu var sākt jebkurā vecumā. Tā ir saistoša un ļoti demokrātiska spēle. Rēzeknes 2. bibliotēkā iespēja asināt prātu ar šaha palīdzību ir katru dienu, jo bibliotēkas bērnu abonementā apmeklētājiem ir pieejams šaha dēlītis un grāmatas par šaha spēles pamatiem.

Fotoieskats 19. februāra pēcpusdienas spēlēs – šeit.