paspalidzibas gramatas

Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēkā visu janvāri būs aplūkojama izstāde „Grāmatu aptieka”. Lasītāji tajā var apskatīt un paņem līdzi lasīšanai grāmatas mierinājumam un pašpalīdzībai, kā arī gūt optimisma devu no grāmatām, kas liek dvēselei priecāties.

„Grāmatu aptieka” ir veidota, pamatojoties uz biblioterapijas galvenajiem principiem, kas balstās uz cilvēka dziedināšanu ar grāmatu palīdzību, kad problēmas tiek risinātas, izmantojot grāmatu lasīšanu.

Izstādē atradīsiet...

Probēma: vienaudžu pārestības
Ieteicamās grāmatas:
  • M. Eljota „Aizstāvēt sevi” (Aptver šādu tematiku: kas ir pāridarījums, ko darīt, ja nākas ciest pārestību, kur un kad notiek pāridarījumi, kā veidojas pāridarītāji, kā celt savu pašapziņu, kā iegūt un saglabāt draugus.)
  • L. Keizerlinka „Stāsti bērna dvēselei”
  • L. Keizerlinka „Stāsti par draudzību”

Probēma: likstas mīlestībā
Ieteicamās grāmatas:
  • Š. Bidalfa „Kā nosargāt mīlestību” (Kas vajadzīgs, lai divi cilvēki paliktu kopā un saglabātu mīlestību – arī tad, ja viņiem aug bērni.)
  • Dž. Kenfilds „Kā cāļa zupa dvēselei” (sešas daļas) (Terapeitisku stāstu, metaforu apkopojums par visdažādākajām tēmām (atbildība, mīlestība, dzīves grūtību pārvarēšana) dažādiem vecumiem.)
  • D. Rukšāne „Sarunas par attiecībām”
  • S. Ben Bronika „Ikdienas romantika”
  • Dz. Doriņa „Vīrietim un sievietei”
  • G. Belozuba „Laulība no ausmas līdz rietam”

gramatu aptieka

Probēma: līdzatkarība, atkarība
Ieteicamās grāmatas:
  • V. Rudzītis „Bendes meitiņa un viņas tēvs” (Psihodrāma par izvēli starp nāvi un piedzimšanu atpakaļ. Katrs otrais cilvēks Latvijā uzdod savā vai savas ģimenes pieredzē sakņotus jautājumus par alkoholu vai narkotikām. Tikai sākotnēji tie ir vienkārši. Ir svarīgi tos uzdot, jo atkarība ir vārti ceļā pie sevis. Šajā ceļā ir daudzas krustceles – pa tām var nonākt gan debesīs, gan ellē.)

Pašpalīdzības grāmatas:
  • „100 paņēmieni, kā motivēt sevi aktīvai dzīvei”
  • T. B. Tesīna „10 gudrākie lēmumi, kādus sievietei vajadzētu pieņemt līdz 40 gadu vecumam”
  • Dž. Boulijs „Drošais pamats”
  • M. Lepežnikovs „Piedod sev un esi vesels”
  • Vagins „Turi acis vaļā”
    • Ozoliņa Nucho „Stress. Tā pārvarēšana”
  • „Dzīvās ētika mācība” (Par uzturu un barību.)
  • M. Gledvels „Talanta kods” (Autors vēsta par patieso ceļu uz izciliem panākumiem un prezentē fascinējošu un provokatīvu projektu, kā vēl vairāk izmantot indivīda potenciālu.)
  • Ī. Robertsons „Saglabā asu prātu”
  • V. Miķelsone „Nepārveido sevi, tikai uzzini, kas esi!” (Attiecību rokasgrāmata.)
  • Dž. Mērfijs „Tavs zemapziņas spēks”
  • Lakeins „Kā kļūt par sava likteņa saimniekiem”
  • R. Bērna „Noslēpums” (Grāmata atklās, kā izmantot noslēpumu visās dzīves jomās – finansēs, veselības uzturēšanā, attiecībās u.c. Izmantojot zināšanas par Noslēpumu, cilvēki pieredzējuši vienreizīgus notikumus – uzveikuši slimību, ieguvuši pasakainu bagātību, pārvarējuši šķēršļus un sasnieguši tādus mērķus, kas daudziem šķiet neiespējami.)
  • K. Noriss „Skaistumam, vingrumam, veselībai”

optimisma deva gramatas mierinajumam

Grāmatas mierinājumam:
  • „Adīšana un tamborēšana”
  • „Kārumi gardēžiem”
  • „Grāmata makšķerniekiem”
  • G. Rēere „Tekstilmozaīka”
  • „400 puķes Latvijā”
  • „Mīluļu grāmata”

Optimisma deva:
  • Dž. Vebstere „Garkājtētiņš”
  • P. Koelju „Ceļavārdi Gaismas bruņiniekam”
  • Džeroms K. Džeroms „Trīs vīri laivā”
  • O. Dilons-Malons „Ciniķa dzīvesziņa”
  • „Ar smaidu caur gadsimtiem” (Anekdotes.)
  • A. Graudiņa „Plõciņu Mase roksta…”

Noderīgas saites