Vienīgā ausma
„Vienīgā ausma”, T.Višņakova
Foto:www.rezeknesbiblioteka.lv
     Kas ir talants? Prasme saskatīt to, ko nesaskata citi, sadzirdēt to, ko nesadzird citi, saprast to, ko nesaprot citi. Kā rodas šī prasme? Kas ir tā avots? Tās avots ir cilvēka spēja brīnīties; brīnīties par lapas formu, debesu krāsu, bites lidojumu… Dzīve visapkārt cilvēkam ir brīnišķīga.

(S. Obrazcovs.)

Tatjana Višņakova mācās Tiskādu vidusskolas 9. klasē. Par zīmēšanu un gleznošanu meitene sapņojusi jau no agras bērnības, kā pati saka, stundām varējusi sēdēt un vērot citu mākslinieku darbus un iztēloties, ka arī pati varēs atklāt savu iekšējo pasauli un emocijas gleznās.

2008. gadā Rēzeknē bija skatāma pasaulslavenā lielmeistara Nikolaja Rēriha darbu kopiju izstāde, kura Tatjanu iespaidoja tik ļoti, ka meitene sāka veidot savus darbus. Tatjana stāsta, ka pēc zīmēšanas viņai kļūst viegli, viņa glezno, kad jūtas slikti vai ļoti labi, un izliek savas emocijas bildē. Šī darbošanās nav mehāniska, glezna nav tikai glīti novilktas līnijas, pareizi izveidota kompozīcija un toņu saderība, tā ir autores dvēseles daļa. Tatjana saka, ka zīmēšana viņai nozīmē to pašu, ko saruna ar draugu, gleznās atspoguļojas meitenes emocijas, iespaidi un atmiņas.

No 27. janvāra līdz 12. februārim Tatjanas darbus var apskatīt Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēkā. Laipni aicināts ikviens interesents!