A. Jakubāna grāmata „33 stāsti”

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā no 21. līdz 28. februārim apskatāma žurnālistam un rakstniekam Andrim Jakubānam veltīta izstāde.

Andris Jakubāns dzimis 1941. gada 28. februārī Rēzeknē, skolotāju ģimenē. Mācījies Cēsu, Valmieras, Rīgas vidusskolā, studējis vēsturi Latvijas Valsts universitātes Vēstures un filoloģijas fakultātē. Miris 2008. gada 16. jūnijā Rīgā.

Pirmā publikācija – tēlojums „Serenāde” – laikrakstā „Literatūra un māksla” parādās 1967. gadā, bet 1968. gadā A. Jakubāns izdod grāmatu „Mana baltā ģitāra”. Šis darbs tūlīt izpelnās lasītāju un kritikas uzmanību un labvēlību. 1970. gadā septiņi šī krājuma stāsti izdoti igauniski.

A. Jakubāns ir viens no nedaudzajiem latviešu rakstniekiem, kurš konsekventi strādāja tikai vienā žanrā, viņš rakstīja liriski ironisku, dzīves problēmām piesātinātu prozu. Literatūras pasaulē A. Jakubāns allaž paliks atmiņā kā vitāls, dzīvespriecīgs ironijas meistars.

Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā pieejamo A. Jakubāna darbu sarakstu var apskatīt šeit.