Par Feimaņu pagasta bibliotēku

Adrese: „Pagasta māja”, Feimaņu ciems, p.n. Krāce
Rēzeknes rajons, LV 4623

Tālrunis: 64644750

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.">Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Bibliotēkas vadītāja: kopš 1981. gada Erna Ulase

Darba laiks:

• P 09.00–18.00
  • O 08.00–17.00
  • T 08.30–17.30
  • C 08.30–17.30
  • P 08.00–17.00
  • Pusdienu pārtraukums: 12.30–13.30
  • Brīvdienas: sestdiena, svētdiena

Tuvākā iestāde, kur var saņemt informāciju, ja bibliotēka slēgta, – Feimaņu pagasta padome, tālrunis 64646640.

Bibliotēka dibināta 1947. gadā.

Satistika (01.01.2018.)

Bibliotēkas pakalpojumi
* Bibliotēkas apmeklēšana.
* Lietotāju pierakstīšana.
* Grāmatu izsniegšana lasīšanai uz vietas un mājās.
* Laikraksti un žurnālu izsniegšana lasīšanai uz vietas un mājās.
* Datoru izmantošana un internets (10 datoru vietas).
* Datoru un interneta lietošanas konsultācijas.
* Novadpētniecības materiāli, mapes, kartotēka.
* Tematiskās mapes.
* Bibliogrāfiskās uzziņas.
* Izstādes.
* Literāri un izglītojoši pasākumi.
* Datu bāzes (Letonika, Lursoft „Laikrakstu bibliotēka”).

Bibliotēkas galvenais darba virziens ir novadpētniecība – pagasta vēstures izpēte. Bibliotēkā ir plašs uzziņu materiālu fonds.

Pagasta bibliotēka ir grāmatu krātuve, kur daudziem lasītājiem šodien ir vienīgā iespēja baudīt rakstīto un drukāto vārdu.
     Bibliotēkas uzdevums ir nodrošināt lasītājus ar literatūru un nepieciešamo informāciju, sniedzot viņiem iespēju gūt jaunas zināšanas.
     2007. gadā Feimaņu pagasta bibliotēka ir iegādājusies 234 grāmatas 633,45 latu vērtībā.
     Katru gadu bibliotēka iesaistās akcijā „Atbalsts lauku bibliotēkām”, kā arī nu jau septīto gadu piedalās Kultūrkapitāla fonda projektā „Bērnu žūrija”, kura uzdevums ir iesaistīt jaunos lasītājus grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Projekta noslēgumā 2 skolēni brauc uz Lielajiem lasīšanas svētkiem Ķīpsalā.
     2007. gada 26. novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā tika atbalstīts Feimaņu pagasta bibliotēkas rakstītais projekts „Pirmā tikšanās ar bibliotēku”, šīs programmas mērķis ir pievērst jauno vecāku uzmanību lasīšanas jautājumiem, popularizēt bibliotēkas pakalpojumus ģimenēs un attīstīt bilžu grāmatas žanru.

2007. un 2008. gadā pagasta bibliotēkā ir realizēts Bila un Melindas Geitsu fonda un Latvijas valsts līdzfinansētais projekts, tā uzdevums ir digitālās plaisas ((ne)spēja pilnvērtīgi izmantot jaunās tehnoloģijas, nevienlīdzīga pieeja informācijas tehnoloģijām un zināšanām) mazināšana. Projekta ietvaros Feimaņu pagasta bibliotēkā ir ierīkots vienotā bibliotēku datu pārraides tīkla pieslēgums, uzstādīta multifunkcionālā iekārta, kas apvieno sevī tīkla printeri, kopētāju un skeneri, ir uzlabots interneta ātrums, uzstādīti 5 jauni datori ar operētājsistēmu Windows Vista, tie aprīkoti ar WEB kameru un austiņām ar mikrofoniem. Par internetu tagad nav jāmaksā. Pagasta bibliotēkā ir 11 datori, 10 no tiem ir nodoti apmeklētāju rīcībā.
     Bibliotēka laukos ir vienīgā vieta, kur bez maksas publiski pieejams dators. Jaunā sistēma vērsta uz to, lai bibliotekārs spētu ne tikai izsniegt cilvēkam krājumā esošo grāmatu, bet arī palīdzētu rīkoties ar datoru, atrastu nepieciešamo informāciju, pamācītu, kā aizsūtīt elektroniskā pasta vēstuli, utt.      Feimaņu pagasta bibliotēkas lasītāju rīcībā ir bibliogrāfisko uzziņu aparāts, ko veido katalogu un kartotēku sistēma. Ja vajadzīgās grāmatas nav bibliotēkā, to pasūtām no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, izmantojot starpbibliotēku abonementu.
     Bibliotēka piedāvā autorizētās datu bāzes internetā – NAIS (Normatīvo aktu informācijas sistēma) un Letonika (latviska uzziņu un tulkošanas sistēma).       Lai lasītāji justos omulīgi un ērti, 2007. gadā bibliotēkā tika nomainīti radiatori, tas izmaksāja 900 latu.

Feimaņu pagasta bibliotēkā ir plašs novadpētniecības materiālu klāsts. Katru gadu materiāli par dzimto novadu tiek apzināti un savākti gan arhīvos, grāmatās un periodikā, gan no pagasta iedzīvotājiem. Jau esošās mapes tiek papildinātas ar jauniem attēliem un tekstiem.

Informāciju sagatavoja

Erna Ulase