2012. gada 16. jūnijā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 28 jaunas grāmatas. Turpinājumā plašāks ieskats daļā no jaunieguvumiem.

Grāmata „Ģimenes svētki un tautu tradīcijas” sniedz ieskatu svētku etiķetē, dod noderīgus padomus, kā klāt un rotāt svētku galdu, kā sagatavot un pasniegt mielastu. Izdevumā atradīsiet atbildes uz jautājumiem, kādā vāzē pareizāk likt konkrētus ziedus, cik augstam jābūt pusdienu galdam un krēslu sēdekļiem, ar ko atšķiras franču, krievu un angļu ēdiena pasniegšanas veidi, kā pieklājīgi atrisināt neveiklas situācijas, ar kurām var nākties saskarties pie galda u. c.

Žurnālista P. Zēvalda grāmata „Pasaules gaisma”, kurā viņš intervē Pāvestu Benediktu XVI, palīdzēs labāk iepazīt gan pāvestu, gan Katolisko baznīcu. Intervijās pāvests atklāti apspriež gan kritiku, gan Baznīcas krīzi, runā par reformām, kuras varētu būt nepieciešamas Baznīcai, par tādiem mūsdienu sabiedrībai aktuāliem tematiem kā aborti, homoseksualitāte, seksuālā varmācība, ekonomikas krīze, Eiropas izaicinājumi, kristīgo vērtību saglabāšana, jaunais ateisms u. c.

V. Hramcovas grāmatā „Gastrīts un kuņģa čūla” iztirzāti gastrīta un kuņģa čūlas galvenie cēloņi, simptomi un riska faktori, kā arī aplūkotas dažādas ārstēšanas metodes. Izlasījuši šo grāmatu, jūs uzzināsiet, kā izvairīties no slimības saasinājuma un komplikācijām. Liela nozīme gastrīta un kuņģa čūlas ārstēšanā ir racionālam un sabalansētam uzturam, tādēļ īpaša uzmanība grāmatā veltīta diētas terapijai. Grāmatas autores sniegtie ieteikumi ikvienam palīdzēs izvēlēties sev piemērotāko ārstēšanās veidu un atgūt veselību.

Latviešu rakstnieces N. Ikstenas „Dzīvespriecīgais vakarēdiens” vienlaikus ir gan savdabīga pavārgrāmata, gan stāsti par 12 cilvēkiem, kuri šīs receptes stāsta, par cilvēkiem, kurus rakstniece sastapusi dažādos dzīves posmos. Grāmatā tuvāk iepazīsiet mākslinieci Alisi Šicu, režisori Antru Cilinsku, Liepājas mākslas vidusskolas direktori Smaidu Rubezi, aktieri Gundaru Āboliņu, rakstnieci Gundegu Repši, aktrisi Leonardu Ķesteri u. c.

A. Deģa vēsturiskais dēku romāns „Mellsila pirāti” vēsta par laiku no 1617. līdz 1660. gadam – patiesiem vēsturiskiem notikumiem Mellsilā, Rojā un Talsos, tajā darbojas gan reālas, gan izdomātas personas. Sižeta pamatā ir Kurzemes piekrastes teika par pirātu vadoni Helmāru Tromelu, kurš Baķu kalnā savācis lielas bagātības. Vēsturiskais fons ļauj just līdzi varoņiem, kuri, pinot intrigas un kārtojot darījumus, iesaistās bīstamos piedzīvojumos un izdzīvo lielu emociju virpuli, bet laikmeta nianses ļauj iepazīt tālaika cilvēku dzīvi un domāšanu.

Iemīļotās latviešu rakstnieces, populāro filmu „Likteņa līdumnieki” un „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” scenāriju autores M. Svīres stāstu krājumu „No sākuma līdz Ziemassvētkiem” var dēvēt par savdabīgu „tekstu detektīvu”, kas liek lasītājam kļūt par piedāvāto situāciju kodu pētnieku. Stāstu baudījumu papildina arī autores izkoptā, bagātīgā valoda, dzirkstoši dialogi, un visam pāri – neviltots, draisks un vienlaikus šarmants humors, kas padara gaišas pat dramatiskās situācijas, bet patiesi komiskās vērš par īstām prozas pērlēm.

Lasītāju ne mazāk mīlētā rakstnieka E. Lukjanska 75. jubilejas grāmatā „Sieviete visam mūžam” apkopoti divi jau reiz izdoti romāni – 20. gadsimta 80. gadu sākumā sarakstītais „Atliktais laiks” un 90. gadu pirmajā pusē tapusī „Sieviete visam mūžam”, viens no spēcīgākajiem autora darbiem. Lai arī laiks un politiskās iekārtas fons, kurā risinās darbība, atšķiras, abus romānus vieno Lukjanska daiļradei raksturīgās lielās vērtības un to pretstati – mīlestība un naids, labais un ļaunais.

Visā pasaulē populārā mūsdienu ukraiņu rakstnieka A. Kurkova romāns „Pikniks uz ledus”, kurš ir visvairāk tulkotais autora darbs, stāsta par vecpuisi Viktoru, neīstenojušos rakstnieku, kurš dzīvo divatā ar pingvīnu, kuru paņēmis no bankrotējuša zooloģiskā dārza. Abi mitinās mazā dzīvoklītī un pārtiek no saldētām zivīm un šņabja. Kad Viktoram piedāvā labi atalgotu darbu, viņš piekrīt. Jāraksta sirsnīgi, izjusti un patiesi nekrologi par... dzīviem cilvēkiem, turklāt ar laiku noskaidrojas, ka Viktora garadarbi ir pravietiski. Sāk notikt neizskaidrojamas lietas, un Viktoram ataust gaisma par paša lomu šajā dīvainajā kariņā. Arī par viņu jau sacerēts nekrologs!

Angļu rakstnieces B. T. Bredfordas romāns „Pārkāpjot noteikumus” ir par meiteni, kura pēc šausminoša notikuma Anglijas laukos dodas uz Ņujorku, meklējot iespējas sākt jaunu dzīvi. Par savu vārdu viņa izvēlas vienkārši burtu M un sper pirmos soļus, kas aizvedīs līdz iznācienam uz mēles Parīzes modes skatē. M kļūst par slavena modes mākslinieka Žana Luī Tremona mūzu un vispopulārāko modeli. Ņujorkā M iepazīstas ar slavenu aktieri, un abi pirmajā mirklī iemīlas viens otrā. Visai drīz viņi kļūst par iekārojamāko pāri starptautiskajā modes pasaulē. Laimīgā laulība un veiksmīgā karjera liek M domāt, ka ļaunie dēmoni nogrimuši pagātnē. Tomēr viņas liktenis met kārtējo dramatisko loku...

Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 2. jūlijā.

Līdzīgi raksti