Foto: A. Lebeds

Bibliotēku nedēļā Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā (RCB) gada balvas “LASIs 2018” pasniegšanas pasākumā tika godināti čaklākie un aktīvākie lasītāji. Pasākums notika jau otro gadu pēc kārtas. Bibliotēka pateicās aktīvākajiem lasītājiem, uzticīgajiem bibliotēkas apmeklētājiem, aktīvākajiem interneta lietotājiem un aktīvākajām ģimenēm.

Nominācijas “Čaklākais grāmatu lasītājs” uzvarētāji – Emerita Adijāne, Tatjana Aglinskiene, Alla Fedulova, Andrejs Garjāns un Inese Poikāne. (2018. gadā no RCB krājuma tika izsniegtas 65137 grāmatas.) Nominācijas “Čaklākais jauno grāmatu lasītājs” uzvarētājas – Sandra Ozoliņa un Valentīna Rasnača. (2018. gadā RCB krājums papildinājās 1511 jaunām grāmatām.)

Nominācijas “Čaklākais periodikas lasītājs” uzvarētāji – Vita Bogdanova, Jurijs Cakuls, Lūcija Zlatkus. (2018. gadā RCB periodikas izsniegums – 30058 vienības.) Nominācijas “Čaklākais laikrakstu lasītājs” uzvarētājas – Ludmila Drozde, Antoņina Muravjova. (Laikrakstu izsniegums RCB 2018. gadā – 16964 vienības.)

Nominācijā “Aktīvākais interneta lietotājs” uzvarētāji – Tatjana Ivanova, Jānis Skladņevs. (2018. gadā RCB interneta pakalpojumi izmantoti 10752 reizes.)

Nominācijā “Uzticīgais bibliotēkas apmeklētājs” uzvarētāji – Genovefa Jureviča, Broņislavs Kravaļs, Ņina Vucina. (2018. gadā RCB apmeklējums – 54853 reizes.)

Nominācijā “Aktīvākā ģimene bibliotēkā” uzvarētāji – Afanasjevu ģimene (Aleksandrs Afanasjevs, Inna Afanasjeva) un Lopsu ģimene (Rasma Lopsa, Marts Jānis Lopsa, Matīss Lopsa).

Gada balvas pasniegšanas pasākumā klātesošie uzzināja, kuras 10 grāmatas un 10 periodiskie izdevumi Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā bija populārākie 2018. gadā. Tā kā bibliotēkas gada balvas pasākums noritēja Latgalei nozīmīgā nedēļā, pirmo gadu tika atzīmēta Latgales kongresa diena, bija arī apskats par jaunākajiem izdevumiem par Latgali, latgaliešu valodu un literatūru.

Muzikālajā priekšnesumā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra (ARPC) „Zeimuļs” ģitāristu pulciņš (skolotājs Andris Repelis) klausītājus priecēja ar brīnišķīgām dziesmām. Ģitāras skaņu pavadījumā izskanēja dziesmas „Tēvzemei”, Nesaki nevienam”, vairākas tautasdziesmas A. Repeļa apdarē. Jauno ģitāristu izpildījumā bija klausāms arī fragments no mūzikla „Junona i Avos” (komponists Aleksejs Ribņikovs). Skaisti dziedāja jaunā soliste, ģitāristu pulciņa dalībniece Inese Keidāne no Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas.

Bibliotēka pateicas lasītājiem par uzticību daudzu gadu garumā. Paldies fotogrāfam Aleksandram Lebedam, Rēzeknes teātrim „Joriks”, ARPC „Zeimuļs” ģitāristu pulciņam un skolotājam Andrim Repelim.

Lasīt ir stilīgi! Nāciet uz bibliotēku!