Lai iepazītos ar bibliotēkas struktūru un noteikumiem, kā arī uzzinātu bibliotekāra profesijas noslēpumus, Karjeras dienas ietvaros 2011. gada 27. oktobrī Rēzeknes Centrālo bibliotēku apmeklēja Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas sākumskolas klašu skolēni.

Ekskursijā pa bibliotēkas telpām skolēni tika iepazīstināti ar principiem, pēc kuriem vadoties, grāmatas tiek izvietotas plauktos, bērni uzzināja to, ka katrai grāmatai plauktā ir stingri noteikta vieta pēc tematiskā un alfabētiskā dalījuma. Tika noskaidrota arī grāmatas uzbūve, piemēram, kas ir titullapa, grāmatas vāks, muguriņa utt.

Skolēni apmeklēja Komplektēšanas un apstrādes nodaļu, vietu, kur grāmata tiek bibliogrāfiski apstrādāta, lai varētu turpināt ceļu pie lasītāja jau kā bibliotēkas krājuma sastāvdaļa. Lasītavā savukārt tika noskaidrots, kas ir uzziņu literatūra un periodiskie izdevumi, ar ko atšķiras avīze no žurnāla u. c.

Ekskursijas dienā lasītavā bija aplūkojama izstāde „Kas ir bibliotekārs?”, apskatot to kopā ar ekskursijas vadītāju, bērni redzēja, kāda ir bibliotekāru speciālā literatūra, uzzināja, ka bibliotekāriem ir savs žurnāls („Bibliotēku Pasaule”) un rokasgrāmata, ka pastāv tādi jēdzieni kā bibliotekārā ētika un psiholoģija un tiem ir veltīti atsevišķi iespieddarbi.

Skolēni bija sagatavojuši un uzdeva arī jautājumus. Viņi interesējās, cik gadu jāmācās par bibliotekāru, kas šajā profesijā ir visgrūtākais utt. Ekskursijas sākumā tās vadītāja jautāja bērniem: „Ko jūsuprāt bibliotekārs dara bibliotēkā?” Viņu atbilde bija modernizēti stereotipiska – ja agrāk pastāvēja viedoklis, ka bibliotekārs bibliotēkā lasa grāmatas, tad tagad izskanēja pieņēmums, ka spēlē spēles. Ekskursijas beigās gan skolēni bija jau pārliecināti, ka ir kļūdījušies, un paši teica, ka būt par bibliotekāru nemaz tik viegli nav.

Lai lauztu stereotipus, ieraudzītu, kāds ir grāmatas ceļš pie lasītāja, ko nozīmē periodikas aprakstīšana, kā top bibliotēkas E-katalogs un kā tajā prasmīgi meklēt informāciju, kāda ir bibliotekāra darbadiena u. c., apmeklējiet bibliotēku, nāciet ekskursijās! Organizētas grupu ekskursijas var pieteikt pa tālruni 64622061 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Uz tikšanos bibliotēkā!