Attēlā: konferences dalībnieces no Rēzeknes

„Bibliotēkas bez robežām: virzība uz globālu saprašanos,” ar šādu nosaukumu 15. aprīlī Rīgā, Latviešu biedrības namā, noritēja Latvijas Bibliotekāru biedrības 13. konference. Konferencē bija pulcējušies 200 dalībnieki – bibliotekāri gan no lielajām zinātniskajām bibliotēkām, gan pārstāvji no mazām lauku bibliotēkām.

Konferencē tika spriests par to, cik strauji šajos gados ir mainījusies pasaule un līdz ar to arī bibliotekāriem ir bijis jāseko līdzi šīm pārmaiņām, lai neatpaliktu no saviem lasītājiem. Bibliotekāri ir mācījušies un apguvuši jaunas zināšanas un prasmes dažādās sfērās: apguvuši datorprogrammas, veidojuši elektroniskās datu bāzes un digitālās bibliotēkas, piedalījušies dažādos projektos. Bibliotēka šobrīd pilda ne tikai kultūras un izglītības iestāžu funkcijas, bet arī sociālās – tā ir vieta, kur jebkurš valsts iedzīvotājs var saņemt bezmaksas pakalpojumus. Padomāsim, kura gan tautsaimniecības nozare, saņemot tikai 0,8% no nodokļu maksātāju naudas, vēl nodrošina bezmaksas pakalpojumus pusei Latvijas iedzīvotāju!

Konferencē tika spriests arī par publisko, akadēmisko un skolu bibliotēku sadarbību, tika apsveikti konkursa „Nāc uz savu bibliotēku un atrodi meklēto” uzvarētāji. Bibliotekāriem tika novēlēta veiksme un panākumi turpmākajā darbā. Krīzes nāk un aiziet, bet bibliotēkām jāstrādā.