Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā no 2018. gada 23. aprīļa līdz 31. maijam skatāma radošo darbu izstāde “Latvju rakstu zīmes un krāsu ritmi rokdarbos”.

Izstādē eksponētas Rēzeknes sākumskolas 5. klašu meiteņu izšūtās grāmatzīmes un Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas 9. klašu skolnieču radošie darbi auduma apdrukas tehnoloģijā.

Visus izstādes darbus vieno latviešu etnogrāfiskā raksta zīmes, kuras gan ierastā salikumā, gan radošā interpretācijā ir redzamas katrā rokdarbā. Vērojot skolnieču radītos tekstildarbus, var gūt apliecinājumu, ka senlatviešu rakstu zīmes kontekstā ar tonālo krāsu salikumu arī mūsdienās var būt kā jauks rotājums pašdarinātiem priekšmetiem un iedvesmojošs avots oriģinālam auduma apdrukas dizainam.

Skolnieces darba procesā mājturības un tekstila tehnoloģiju skolotājas Veltas Dzervinikas vadībā ir pētījušas arī zīmju simbolisko nozīmi un aicina tāpat izstādes apmeklētājus iepazīt latvju rakstu zīmes un pievērsties to dziļākās jēgas un patiesās vērtības izpētei.

Fotoieskats izstādē pieejams šeit.