Tautas grāmatu plaukts

     Akcija “Īpaša grāmata īpašā plauktā” ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekts, kura ietvaros ikvienam ir iespēja dāvināt bibliotēkai sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, titullapā ierakstot vēstījumu vai personisku stāstu, kas saistās ar šo grāmatu.

 

     Tā kopā ar vairākiem desmitiem tūkstošu citu iedzīvotāju dāvinātu grāmatu nonāks un tiks glabāta Gaismas pils Tautas grāmatu plauktā, papildinot tos izdevumus, kas šeit nogādāti 2014. gadā – atklājot Rīgas-Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu ar skaisto un vienojošo akciju “Gaismas ceļš – grāmatu draugu ķēde”.


     Kopumā Tautas grāmatu plauktā līdz Latvijas Nacionālās bibliotēkas 100. jubilejai 2019. gada 29. augustā plānots ievietot aptuveni 15 000 grāmatu. Šobrīd tajā mājvietu radušas jau teju 5 000 grāmatu.

 

Kāpēc dāvināt?

 

     Mēs vēlamies, lai bibliotēkā būtu īpaša vieta, ko veidojuši cilvēki paši. Tāpēc mums ir svarīgi, lai grāmatā būtu stāsts, kas vēsta par katra individuālo vēsturi, par to, kas nav izlasāms enciklopēdijās vai romānos. Par ikdienu, nejaušībām, sajūtām vai uzskatiem. Par to, kas citādi nogrimtu laika plūdumā. Mums ir svarīga Tava līdzdalība!

 

Kā rīkoties?

 

     Nāc uz Rēzeknes Centrālo bibliotēku, 2. bibliotēku, Bērnu bibliotēku, līdzi ņemot savu īpašo grāmatu! Aizpildi anketu! Nodod bibliotekāram!

 

     Novada iedzīvotāji savu īpašo grāmatu var nodod pagasta bibliotēkā!

 

     Vairāk informācijas skati LNB vietnē.

 

     Jūsu Tautas grāmatu plaukta komanda!