23. aprīlis ir Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības diena. Šogad Bibliotēku nedēļa ilgs no 23. līdz 29. aprīlim, tās vadmotīvs – "Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība”. Rēzeknes Centrālā bibliotēka, 2. bibliotēka un Bērnu bibliotēka aicina apmeklēt pasākumus un izstādes, piedalīties ekskursijās un bibliotekārajās stundās. Šajā nedēļā aizmāršīgie lasītāji varēs nodot bibliotēkās paņemtos izdevumus, nemaksājot kavējuma naudu.

Centrālajā bibliotēkā

26. aprīlī plkst. 13.00 – 15.00 notiks Valsts darba inspekcijas sadarbībā ar Rēzeknes Centrālo bibliotēku (RCB) organizēts BEZMAKSAS seminārs mazo uzņēmumu darba devējiem ”OiRA – interaktīvs rīks darba vides risku novērtēšanai”. Iepriekšēja pieteikšanās līdz 23. aprīlim, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

26. aprīlī plkst. 16.00 nodarbība ”Kas Es esmu? Kurp Es dodos? Kāpēc Es to daru?”. Pasākumā būs tikšanās ar sertificētu NLP meistari, NLP pasniedzēju Ilgu Gorsvāni.

27. aprīlī  plkst. 11.30 pie Rēzeknes Centrālās bibliotēkas zibakcija "PA -runuosim, -raksteisim, -dūmuosim LATGALISKI", veltīta 27. aprīlim – Latgales kongresa dienai. Akcijas laikā iepazīsim  2017. gadā visvairāk lasītās latgaliešu grāmatas un rakstīsim uz trotuāra latgaliešu domugraudus.

27. aprīlī plkst. 15.30 notiks cikla ”100 stāsti Latvijai” pasākums ”Novadnieku stāsti” RCB lasītāju klubiņā ”LASIS”. Šoreiz – tikšanās novadniekiem, latgaliskās kultūras kopējiem un popularizētājiem Mārīti un Teni Bikovskiem. Pasākums solās būt jautrs un muzikāls, tajā skanēs dzeja, dziesmas un joki. Arī klātesošajiem būs iespēja radoši izpausties.

Radošajā izstādē ”Latvju rakstu zīmes un krāsu ritmi rokdarbos” būs aplūkojami Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolnieču mājturības un tehnoloģiju skolotājas Veltas Dzervenikas vadībā veidotie darbiņi (izstāde skatāmā 2. stāvā).

Lasītājiem tiks piedāvāta interesanta grāmatu izstāde “Ko iesaka bibliotekārs?” Tajā varēs iepazīties ar grāmatām, kuras ir interesantas, tuvas un mīļas pašiem bibliotekāriem (izstāde skatāma 2. stāvā).

Tematiskajā izstādē ”Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība” varēs iepazīties ar Rēzeknes Centrālās bibliotēkas vēsturi no 1944. gada līdz mūsdienām (izstāde skatāma 3. stāvā).

Radošajā  izstādē  ”Lelles – pašu rokām darinātas” varēs iepazīties ar neparastām lellēm, kuras veidojusi rēzekniete, pirmsskolas izglītības iestādes “Laimiņa” skolotāja Svetlana Ločmele (izstāde skatāma 3. stāvā).

2. bibliotēkā

26. aprīlī plkst. 16.00 notiks pasākums ”Tējas galds kopā ar Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēkas lasītājiem”.

Bibliotēkā varēs iepazīties ar tematiskām izstādēm ”Grāmata ar novēlējumu”, „Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība”. Savukārt izstādē ”Ar grāmatu pasaules ceļos” aplūkosim literatūru, ko ņemam līdzi tuvākos un tālākos ceļojumos.

Bērnu bibliotēkā

25. aprīlī plkst. 13.30 – 15.30 SIA “ALAAS” jauniešu izglītojošā orientēšanās skrējiena kontrolpunkts bibliotēkā “Atkritumiem pa pēdām”.

25. aprīlī plkst. 14.00 notiks radošā darbnīca Smaidīgā sviestmaize (Grāmata māca gatavot) kopā ar čaklajiem bibliotēkas apmeklētājiem.

26. aprīlī plkst. 10.15 notiks radošā darbnīca Lietussargu parāde un izskanēs dzejoļi par pavasari.

27. aprīlī plkst. 10.45 notiks Pasaules grāmatu un autortiesību dienai veltīts tematisks pasākums ”Redzu labu vārdu, rakstu labu stāstu” kopā ar rakstnieci, novadnieci Olgu Borovikovu un 2. vidusskolas 5.a klasi.

Radošo darbu izstādē  ”Latvijas daba gadalaikos” būs skatāmi Rēzeknes skolu vizuālās mākslas olimpiādes dalībnieku, 1. – 6. klašu skolēnu, darbi.

Bibliotēkā būs skatāmas tematiskās izstādes  ”Mūsu grāmatas – jūsu grāmatzīmes“, ”Iemīļotas rakstnieces – jubilāres”, ”Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība”.

Bibliotēkas aicina arī pieteikties izzinošām ekskursijām ”Iepazīsti bibliotēku”.  Pirmsskolas vecuma bērni būs gaidīti bibliotekārajā stundā ”Neparastas grāmatas”. Sākumskolas un pamatskolas vecuma bērni aicināti piedalīties nodarbībā ”Grāmatas ceļš uz bibliotēkas grāmatplauktu”. Savukārt vidusskolēni un pieaugušie aicināti ”Ceļojumā pa bibliotēkas e-katalogu un abonētajām datubāzēm”. Dalībai ekskursijās un bibliotekārajās stundās aicinām iepriekš pieteikties: Centrālajā bibliotēkā tālr. 64622061, 2. bibliotēkā tālr. 64632723, Bērnu bibliotēkā tālr. 64623069.

Informējam – pasākumi, izstādes, ekskursijas, bibliotekārās stundas ir bez maksas!