Kas visvairāk gaida Lieldienu zaķi? Kas prot krāsot viskošākās olas? Kas visinteresantāk māk svinēt pavasara svētkus? Protams, tie ir bērni! Tādēļ 4. aprīlī, paņēmušas līdzi krāsainu olu groziņu un sudrabainus pūpolzarus, ciemos pie bērniem devās Rēzeknes Bērnu bibliotēkas darbinieces.

Bibliotekāres viesojās pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš” sagatavošanas grupiņā „Saulīte”. Atraktīvais zaķis, kura lomā iejutās Ineta Kuzņecova, pastāstīja bērniem par Lieldienu ieražām, uzdeva mīklas un skandēja latviešu tautasdziesmas.

Kopīgi tika lasīta Madaras Amoliņas grāmata „Pārsteigums zaķu mājās”, kurā ir stāstīts, kā mazie zaķēni gatavojās gaismas atnākšanas svētkiem un kādas dāvanas bija sarūpējuši savai māmiņai.

Pēc lasījuma bērni dalījās iespaidos par pavasara saulgriežu svinēšanu savās mājās, par tradīcijām, kuras tiek ievērotas ģimenē, par olu krāsošanu un, protams, arī par šūpošanos. Kopā ar Lieldienu zaķi bērni aktīvi darbojās radošajā olu krāsošanas darbnīcā, kur paši savām rokām izdekorēja olu – krāšņu dāvanu savai bibliotēkai.