Bērnu jauniešu žūrija

Kā katru gadu, arī šogad Rēzeknes Bērnu bibliotēkā darbojas „Bērnu un jauniešu žūrija”. Rēzeknes pilsētas pašvaldība ir iegādājusies grāmatu kolekciju, un čaklie lasītāji var uzsākt darbu pie to lasīšanas un vērtēšanas.

„Bērnu un jauniešu žūrija” ir lasīšanas veicināšanas programma, ko īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību un valsts Kultūrkapitāla fondu, tajā var iestāties ikviens atbilstoša vecuma lasītājs.

Šogad projekts ir paplašinājis lasītāju loku un lielajā lasīšanas maratonā var iesaistīties arī jaunieši, kuri mācās vidusskolas klasēs.  Katrai lasītāju grupai līdz decembrim jāizlasa 5 iepriekšējā gada labākās un skaistākās grāmatas un nobeigumā anketā jāsniedz savs vērtējums.

„Bērnu un jauniešu žūrija” ir lieliska iespēja pašapliecināties, rakstiski paužot savu viedokli par izlasītajām grāmatām, un par padarīto darbu saņemt balvas. Lasītāji, kuri iesaistās žūrijas darbā, kļūst par literatūras ekspertiem, kas nosauc un izvirza balvai rakstniekus, ilustrētājus, tulkotājus un izdevējus – visus, kas piedalījušies interesantāko grāmatu tapšanā. Šī balva tiek pasniegta katra gada sākumā Lielajos Lasīšanas svētkos, kas ir Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu žūrija” noslēguma pasākums.

Ar „Bērnu un jauniešu žūrijas 2011” grāmatu kolekciju var iepazīties Rēzeknes Bērnu bibliotēkā. Grāmatu saraksts ar iespēju rezervēt izvelētās grāmatas (jāklikšķina uz grāmatas nosaukuma un ailē Pasūtīšana jāseko saitei Pasūtīt) pieejams šeit.

Bērni un jaunieši, ja vēlaties kļūt par šīs žūrijas ekspertiem, vēl nekas nav nokavēts, nāciet uz Rēzeknes Bērnu bibliotēku, reģistrējieties ekspertu sarakstā un sāciet aizraujošo grāmatu lasīšanas un vērtēšanas darbu!