Lasītprieku un interesi par grāmatu var radīt ģimenē, taču svarīga loma ir arī pirmsskolas izglītības iestādēm un bibliotēkām, tām veiksmīgi sadarbojoties, bibliotēka var kļūt par bērna iemīļotu vietu, kur gūt jaunus iespaidus un kopā ar grāmatu lietderīgi un interesanti pavadīt laiku.

Rēzeknes Bērnu bibliotēkai ir izveidojusies laba sadarbība ar pilsētas pirmsskolas izglītības (PII) iestādēm. Rūpējoties par bērnu piesaistīšanu un ieinteresētību, bibliotēkā tiek vadītas dažādas tematiskas nodarbības un izglītojošas ekskursijas.

24. janvārī Rēzeknes Bērnu bibliotēkā ciemojās PII „Bitīte” vecākā grupiņa „Lilija” (audzinātāja N. Ragauša). Ekskursijas laikā bērni iepazinās ar vietu, kur mīt grāmatas, uzzināja, kas ir bibliotēka, kā tā iekārtota, kā kļūt par tās lietotāju.

Vecākā bibliotekāre Ineta Kuzņecova pastāstīja par jaunieguvumiem – Rēzeknes Vissvētās Dievmātes piedzimšanas pareizticīgo baznīcas draudzes dāvanu, krievu literatūras un folkloras izdevumiem bērniem. Kopīgi tika apskatītas košās grāmatu ilustrācijas, kā arī izpētīts plašais galda spēļu klāsts.

Bērnu bibliotēka aicina arī citus bērnus pievienoties lasītāju pulkam. Te mazo lasītāju gaida ne tikai koši ilustrētas, piedzīvojumiem bagātas, aizraujošas un interesantas grāmatas, bet arī citi pārsteigumi un piedzīvojumi.