Rit vasaras brīvdienas, kad bērni vairāk uzturas ārā un mājās ir vieni paši. Un ir tik daudz vilinājumu un situāciju, kas apdraud bērnu drošību! Tādēļ, lai vēlreiz atgādinātu par drošību, 8. jūnijā Rēzeknes pilsētas Kultūras un atpūtas parkā notika Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes Kārtības nodaļas un Rēzeknes Bērnu bibliotēkas  rīkotais pasākums „Esi drošs, esi aktīvs vasaras brīvdienās!”.

Pasākumā piedalījās Rēzeknes 1. vidusskolas vasaras nometnes „Skaņburdienas-9” (skolotājas R. Skribinska un A. Strapcāne) skolēni. Pie bērniem ciemojās nu jau visiem pazīstamie un iemīlētie policijas tēli runcis Rūdis un bebrs Bruno.

Kārtības sargi pastāstīja, kā pasargāt sevi dažādās dzīves situācijās – kā droši justies mājās, uz ielas un interneta vidē, kā izvairīties no vardarbības skolā un ģimenē.

Bērni bija zinoši, paši labprāt iesaistījās diskusijās par drošību, atbildēja uz jautājumiem un piedalījās dažādās radošās aktivitātēs – ar krītiņiem uz asfalta zīmēja savus iemīļotos policijas tēlus runci Rūdi un bebru Bruno, rakstīja novēlējumus citiem, kā arī spēlēja dažādās spēles un rotaļas.

Policijas pārstāvji pasākuma dalībniekiem uzdāvināja pamācošus bukletus, atstarotājus un pildspalvas, pasniedza saldās balvas un koši zilus balonus.

Noslēgumā bērnus priecēja Rēzeknes 5. vidusskolas mūsdienu deju grupas „Hip-hop (skolotāja L. Merņaka) sniegums. Skanot mūzikai, hip-hop deju soļus varēja izmēģināt arī pārējie pasākuma viesi. Ar domu, lai vasara būtu droša un radošām aktivitātēm bagāta, gaisā tika palaisti spilgti zili baloni.

Kā atzina Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības nodaļas darbiniece S. Rastopčina, šādi pasākumi ir ļoti nepieciešam un lietderīgi, jo tādējādi interaktīvā veidā bērniem vēlreiz tiek atgādināti drošības noteikumi un sniegta informācija, kur vērsties, ja notiek kas nelāgs.