28. decembrī Rēzeknes Bērnu bibliotēkā viesojās Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektores Kristīne Zīmele un Dace Zīlīte, lai bērniem ziemas brīvdienās atgādinātu drošības iemaņas.

Kopā ar kārtības sargiem bibliotēkā ciemojās arī Runcis Rūdis un Bebrs Bruno, kuru lomās iejutās Kārtības policijas nodaļas inspektore Sanita Rastopčina un Artūrs Gaisiņš.

Lai bērni justos pasargāti un dzīvotu ar pārliecību, ka nekas ļauns nenotiks, pasākumā „Esi drošs ziemas brīvdienās” policijas pārstāvji runāja par drošību mājās, uz ielas, interneta vidē, darbojoties ar elektroierīcēm un, protams, svētku laikā, kad tiek izmantota pirotehnika.

Kopā ar kolorīto Runci Rūdi un amizanto Bebru Bruno izspēlējot lomu spēles, bērni parādīja labas zināšanas, kā jāuzvedas tad, kad esi viens mājās, kā jāatbild, ja kāds zvana pie durvīm, ko nekādā gadījumā nedrīkst darīt, ja nav pieaugušo utt.

Viesi savukārt pastāstīja, kā uzvesties uz ielas: nedrīkst demonstrēt savu mobilo telefonu, tas jāglabā pie sevis; nedrīkst sarunāties ar svešiniekiem; vakarā pēc plkst. 23:00 uz ielas drīkst atrasties tikai kopā ar pieaugušu cilvēku; šķērsojot ielu, jāpārliecinās, vai autovadītājs tevi redz; tumsā vienmēr jālieto atstarotājs u. c.

Liela uzmanība tika pievērsta bērnu drošībai interneta vidē, uzsverot, kā būt gudram datora lietotājam. Kārtības sargi atgādināja, ka nedrīkst ievietot personisku informāciju, jābūt uzmanīgam, sarunājoties ar svešu cilvēku, jo viņš var būt pavisam citāds nekā izliekas, ka obligāti jāpastāsta vecākiem vai kādam citam pieaugušajam, ja ir noticis kaut kas nelāgs un tml.

Kopā ar inspektoru Rūdi un Bruno bērni noskaidroja pazīmes, kas varētu signalizēt par elektropreču izraisītu ugunsgrēku, un to, kā neapmulst un kā tādos gadījumos rīkoties. Tā kā tuvojas gada krāšņākie svētki, kad, sagaidot gadu miju, gaisā lidos raķetes un bērnu rokās mirdzēs brīnumsvecītes, policijas pārstāvji atgādināja arī to, kā droši lietot pirotehniku, uzsverot, ka pat visvienkāršākā plaukšķene vai brīnumsvecīte var kļūt bīstama, ja tās lietošanā precīzi netiks ievērota instrukcija.

Kārtības sargi un bibliotēkas darbinieki bērniem bija sarūpējuši saldās balvas un arī praktiskas dāvanas – krāsojamās grāmatiņas, pamācošus bukletus un atstarotājus.

Pasākuma „Esi drošs ziemas brīvdienās” noslēgumā bērni kopā ar policijas darbiniekiem, Runci Rūdi un Bebru Bruno devās uz Rēzeknes pilsētas kultūras un atpūtas parku, lai kopā nofotografētos pie svētku eglītes. Skanot bērnu čalām un smiekliem, ar domu, lai nākamais gads būtu daudz labāks un gaišāks, gaisā tika palaisti krāsaini baloni. Vēlot pasākuma dalībniekiem būt zinošākiem, drošākiem un labāk pasargātiem lielajā pasaulē, atraktīvie viesi atvadījās un devās ciemos pie citiem bērniem.