{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Grāmatas skolēnu brīvdienu priekam',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=515:gramatas-skolenu-brivdienu-priekam&catid=78:Par%20bibliotēku%20BB&Itemid=114', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

Rēzeknes Bērnu bibliotēka
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv (arhīvs)

     Ir skolēnu ziemas brīvdienas, kas neapšaubāmi sagādā milzum lielu prieku gan maziem, gan lieliem. Tas ir laiks, kad uz kādu brīdi var aizmirst par skolas pienākumiem un veltīt uzmanību  iemīļotām nodarbēm, priecāties par patīkamo un reizē lietderīgo. Prieks par pasakainu ziemas laiku, Ziemassvētku dāvanu, tikšanos ar sen neredzētu draugu vai par jaunu sasniegumu datorspēlē…


     Taču ir vēl kāds prieks – prieks par skaistu, krāsainu grāmatu un tikšanos ar tās varoņiem, lasītajiem notikumiem, piedzīvojumiem. Tas ir lasītprieks, un skolēnu ziemas brīvdienas ir laiks, kad nesteidzīgi to var izbaudīt.


     Lai padarītu šos mirkļus patiešām skaistus un neaizmirstamus, Rēzeknes Bērnu bibliotēka ir parūpējusies par jaunām grāmatām gan pašiem mazākajiem lasītājiem, gan lielākiem bērniem.


     Pašiem mazākajiem bibliotēkas lasītājiem tiek piedāvātas krāsainas, ilustrācijām bagātas grāmatas no sērijas „Pasaku zemē”. Mazie lasītāji vēl un vēl var izstaigāt nu jau visiem zināmos Runča zābakos, Pinokio, Sniegbaltītes un septiņu rūķīšu, Trīs sivēntiņu, kā arī Sarkangalvītes piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem bagātos ceļus. Tie, kurus saista lauku dzīve un dzīvnieciņi, var lasīt sērijas ”Mazuļi iepazīst pasauli” grāmatas „Kaķēns Muris”, „Vāverēns Vilis”, zviedru rakstnieka S. Nūrdkvista grāmatu „Kad Finduss bija maziņš un pazudis”. Dāņu rakstnieki S. Bēes un P. Madsens piedāvā grāmatas par troļļu dzīvi „Troļļi. Pēdas sniegā” un „Troļli. Dziļi mežā”. Sērijā „Troļļu dzīve” ir stāsti par dvīņiem Paju un Pajko, kas klejo apkārt pa mežu, meklēdami piedzīvojumus, un par viņu lielo ģimeni, kas dzīvo troļļu alā zem lielā ozola.


     Visiem „Krēslas” cienītājiem noteikti patiks vampīrsāga latviešu gaumē – Lauras Dreižes grāmata „Nepabeigtais skūpsts”.


     Bērnu bibliotēkā ir pieejama arī amerikāņu rakstnieces S. Kolinsas triloģijas „Bada spēles” otrā grāmata „Spēle ar uguni” un noslēguma grāmata „Zobgaļsīlis”.


     Tuvojas karnevālu un Jaungada ballīšu laiks. Lai radītu interesantu un oriģinālu grimu, noderēs G. Vītoliņas padomu grāmata „Bērnu grims ballītēm un karnevāliem”. Grāmatā ir apkopotas daudzas radošas un viegli realizējamas idejas, kā pārtapt par Betmenu, Zirnekļcilvēku, Pepiju Garzeķi, Mazo princi, Lutausi, klaunu, puķīti, sniegpārsliņu, ķirbi un citiem tēliem.


     Tiem, kam patīk rokdarbi, piedāvājam S. Nikitenko grāmatu „Tamborējumi”. Šajā grāmatā ir apskatītas idejas, kuras iespējams īstenot vienā vakarā, tādējādi iepriecinot savus draugus un tuviniekus ar pieskaņotu tērpa rotājumu, jaunu mobilā telefona maciņu, mīkstu mīļmantiņu vai svētku rotājumu. Meitenēm varētu interesēt L. Stenfīldas grāmata „100 ziedi. Tamborēti un adīti”. Šie brīnišķīgie adītie un tamborētie ziedi radīs daudz prieka. Ar tiem var izgreznot savu apģērbu un aksesuārus vai arī veidot jauku ziedu pušķi kā atsevišķu rotājuma elementu. Grāmatā ir iekļautas arī iedvesmojošas idejas, kā šos rotājumus izmantot gan dāvanu iesaiņošanai, gan apģērbu un aksesuāru izgreznošanai. Šajā grāmatā piedāvātās idejas liek pārliecināties, ka rokdarbi – tas ir stilīgi un moderni!


     Šīs un daudzas citas grāmatas jūs varēsiet izlasīt, atnākot un paņemot tās Rēzeknes Bērnu bibliotēkā. Tas būs patīkams ziemas brīvdienu piedzīvojums grāmatu pasaulē. Esat mīļi gaidīti!